top of page
Новини. Оголошення

Молоді вчені роблять перші кроки!

 

24.09.2020 року відбувся 82-й Всеукраїнський науковий медичний конгрес студентів і молодих вчених "МЕДИЦИНА XXI століття" з міжнародною участю присвячений 90-річчю Донецького національного медичного університету та 90-річчю Студентського наукового товариства імені професора Н.Д. Довгялло, у якому прийняли участь колеги кафедри психіатрії, психотерапії, наркології і медичної психології, а саме: в.о. завідувача кафедри, к. мед.н., доцент Путятін Генадій Генадійович, доцент кафедри, к.психол.н., доцент Ящіщина Юлія Миколаївна, доцент кафедри, к.психол.н. Кабанцева Анастасія Валеріївна, асистент кафедри Мішина Олена Володимирівна, студенти і лікарі-інтерни.

У секції №8 «Неврологія, нейрохірургія. Психіатрія, психотерапія, наркологія та медична психологія» виступила лікар-інтерн за фахом «Внутрішні хвороби» - Черняєва Анастасія Олександрівна з доповіддю на тему «ОСОБЛИВОСТІ ЗАСТОСУВАННЯ КРІОТЕРАПІЇ ПРИ психосоматичних РОЗЛАДАХ» і отримала диплом І ступеня (науковий керівник ̶ Кабанцева А.В) і студентка 5 курсу медичного факультету Дробишенец Л. С. з доповіддю на тему  "ДЕПРЕСИВНІ РОЗЛАДИ І РИЗИК СУЇЦИДАЛЬНОЇ ПОВЕДІНКИ У СТУДЕНТІВ ВУЗІВ НА ТЕРИТОРІЇ ПРОВЕДЕННЯ ОПЕРАЦІЇ ОБ'ЄДНАНИХ СИЛ" і отримала диплом ІІІ ступеня.

Вітаємо наших колег  та дипломантів з черговою перемогою!

Успіху Вам та нових наукових здобутків!

 

З повагою колектив кафедри!

Грамота Кабанцевої А.В. 

Грамота Мішиної О.В.

Актуальні проблеми діагностики порушень харчової поведінки

 

25-27 листопада 2020р. відбулась VIII щорічна міжнародна науково-практична конференція «ПСИХІАТРІЯ XXI СТОЛІТТЯ: ГЛОБАЛЬНИЙ ВПЛИВ НА СУЧАСНЕ СУСПІЛЬСТВО ТА НОВІ ПРАКТИКИ НА МІСЦЯХ». Конференція,  організована Асоціацією психіатрів України та Світовою психіатричною Асоціацією за підтримки ВООЗ в Україні, є платформою для обміну знаннями та досвідом з питань психічного здоров'я. В секцію "Комплексне ведення пацієнтів з розладами харчової поведінки" було включено доповідь доцента кафедри психіатрії, психотерапії, наркології та медичної психології, канд.психол.н. Ящишиної Ю.М. з теми "Методи  психодіагностики доклінічних та важких клінічних порушень харчової поведінки".  Юлія Миколаївна представила спектр методик в рамках психодіагностики всього континууму порушень харчової поведінки та презентувала адаптовані варіанти зарубіжних методик з інтуїтивного харчування та сприйняття образу тіла.  Адаптація методик та їх психометрична перевірка здійснювалась на базі кафедри психіатрії, психотерапії, наркології та медичної психології ДНМУ. 

Із більшою інформацією можна ознайомитися за посиланням на сторінці соціальної мережі ВООЗ у ФБ: https://www.facebook.com/280558992060799/posts/3485551981561468/ 

 

Інформаційна підтримка

кафедрипсихіатрії, психотерапії,

наркології і медичної психології

изображение_viber_2020-11-27_22-28-49.jp
изображение_viber_2020-11-27_22-29-53.pn

Інформаційні технології і психічне здоров’я

26-27 листопада 2020 року співробітники кафедри психіатрії, психотерапії, наркології та медичної психології ДНМУ разом із колегами ДЗ «Науково-практичний медичний реабілітаційно-діагностичний центр МОЗ України» прийняли участь у Міжнародній науково-практичній конференції «Інформаційні системи та технології в медицині» ISM–2020.  На даному заході були висвітлені результати власних досліджень науковців кафедри, що  представлені у доповіді «Методологічні підходи до сучасних інформаційних технологій оцінки психічного здоров’я» кандидата психологічних наук, доцентки кафедри Анастасії Валеріївни Кабанцевої. Проведена конференція стала міжнародною ареною для обміну наукових рішень у інформаційному просторі медицини та бездоганний успіх. Висловлюємо щирі слова вдячні організаторам конференцію за надану можливість у наш не зовсім спокійний час.

Інформаційна підтримка

кафедри психіатрії, психотерапії,

 наркології та медичної психології.

изображение_viber_2020-11-27_11-35-571.j
изображение_viber_2020-11-27_11-35-581.j
изображение_viber_2020-11-27_12-01-012.j

Шкідливі звички чи здоровий спосіб життя???

 

Із метою популяризації здорого спосібу життя серед молоді та у зв’язку із завершененням вивчення дисципліни «Основи біоетики та біобезпеки» 13 січня 2021 року зі здобувачами вищої освіти 1-го курсу фармацевтичного факультету Донецького національного медичного університету МОЗ України проведено семінар «Шкідливі звички чи здровий спосіб життя». Студентка Жильнікова Марія преставила матеріали щодо найбільш поширених видів шкідливих звичок (паління, алкоголізм, наркоманія та інші), висвітлила причини  винекнення та їх наслідки для здоров’я людини; навела особливості здорового способу життя і зазначила переваги його дотримання.  

Під час обговорення виступу студенти наголошували що до шкідливих звичок можна віднести і вживання фаст-фудів, і порушення режиму дня, не дотримання норм режиму роботи-відпочинку, наявність низької рухливості та багато іншого. Кожного дня більшість людей роблять щось шкідливе для свого організму, але важливе розуміти - що саме  шкідливе і робити маленькі кроки щодо їх мініміації. 

Аудиторії було запропоновано зробити порівняння наслідків шкідливих звичок та здорового способу життя, визначити мотиваційні факти спонукання до підвищення фізичної рухливості та скласти особистий перспективний міні-план «Моє здорове, цікаве і щасливе життя».

Висловлюю слова вдячності старості Анастасії Бойко, Марії  Жильніковій та всім студентам групи за відповідальне ставлення до вивчення навчальної дисципліни, активну участь, плідну співпрацю та творчу атмосферу проведення даного заходу. Успіху Вам, шановні студенти.  

Доцент кафедри психіатрії,

психотерапії, наркології та

медичної психології ДНМУ,

кандидат психологічних наук

Анастасія Валеріївна Кабанцева

logo_dnmu.png
bottom of page